Особливості сауни на дровах | DOMOSAT

Особливості сауни на дровах

Отримати розслаблення, і вилікувати безліч хвороб можна за допомогою звичайної лазні на дровах. Вона була популярна ще за часів Київської Русі, і саме завдяки їй вдалося уникнути появи на території країни різних інфекцій. Сучасні лазні часто працюють на інших видах палива: електриці, газі. Однак дійсно корисною вважається лазня на дровах.

Баня на дровах – переваги

Баня, для розпалювання якої потрібні дрова, це класика. Вона завжди залишиться популярною у любителів здорового способу життя, оскільки володіє деякими перевагами в порівнянні з іншими видами таких будівель.

У лазні створюється особлива атмосфера. Запах смоли і нагрітої деревини надає приміщенню комфорту і затишку. У такій лазні хочеться розслабитися, що налаштовує на заходи з масажу, або навпаки, підбадьоритися, перекинувши на себе відро-водоспад https://saunashop.com.ua/category/vedro-vodopad/ крижаної води.

Натуральна лазня не містить штучних матеріалів. На зведення використовуються дошки і колоди, піч складається тільки з натурального цегли – це найбільш прийнятний варіант. Для подачі пари укладають натуральні камені.

Для установки обладнання (печі) не потрібно ніяких дозвільних документів. Побудувати баню на ділянці може будь-яка людина, але при цьому слід врахувати правила пожежної безпеки. Для роботи грубки не потрібно прокладки комунікацій – газу або електрики, потрібно всього лише придбати необхідну кількість дров. Добротна піч, наприклад, Harvia Club http://harvia.com.ua/harvia-club, подарує справжню атмосферу фінської сауни

На даний момент лазня на дровах вважається найбільш безпечним варіантом. Електричні дроти схильні до замикання, вимагають спеціального захисту. Газове обладнання вибухонебезпечне, і навіть найменше порушення в експлуатації може призвести до серйозних наслідків. Баня на дровах також є об’єктом високу пожежонебезпеку, однак при дотриманні норм і правил її використання стане абсолютно безпечним.

Піч на дровах, особливості конструкції

Основним елементом цієї лазні є піч. Саме від її конструкції залежить, наскільки теплою і комфортною буде обстановка усередині приміщення.

Стандартна піч для лазні складається з декількох компонентів. Це:

  • топка. У неї укладаються дрова, і здійснюється їх горіння;
  • зольник. У нього потрапляють продукти горіння;
  • кам’янка. У ній розташовуються камені для подачі пари;
  • труба. Через неї здійснюється видалення диму.

Часто в комплекті з банної піччю йде і бак для води. В результаті після топки у людини з’являється необхідне для мийки кількість окропу. Якщо ж він відсутній, то має сенс зробити його самому.

Деякі поціновувачі банних звичаїв ставлять на ділянці лазню по-чорному. У неї немає труби, а з’являються в процесі згоряння сажа і дим залишаються в парній. В результаті після кількох походів внутрішнє приміщення такої лазні стає абсолютно чорним. Єдиним плюсом лазні по-чорному є невелика витрата дров, так як жар повністю залишається усередині лазні і рівномірно розподіляється по приміщенню.

Піч для лазні

Різною буває і піч для лазні на дровах. Кращим варіантом вважається цегляна піч, яка відносно швидко нагрівається і довго остигає. Її будівництво потребуватиме багато часу, приготування розчину і участі майстра в кладці. Більш простим рішенням є покупка металевої грубки. Вона вмить нагрівається, але при цьому і швидко остигає. Термін її служби значно менше, ніж у цегляної печі.

Поделиться:
Нет комментариев

Добавить комментарий