Геліосистема - отримую гарячу воду безкоштовно! | DOMOSAT

Геліосистема – отримую гарячу воду безкоштовно!

Сонячна геліосистема повністю або частково може замінювати основне джерело при достатній сонячній активності. Тому зрозуміло, що використання геліосистеми має можливість замінювати паливо основного теплогенератора, а це в свою чергу дає істотну економію.

О ж саме є геліосистемою? Фактично це теплова система, яка функціонує на основі сонячного колектора, та складається з декількох основних частин – сонячний колектор, насосний вузол, контролер, бак-акумулятор, піковий доводчик та комбінований клапан. Складові геліосистеми можуть відрізнятися в залежності від обраної конструкції.

Класифікуються геліосистеми по таким типам – одно- і двоконтурні, та термосифонні і циркулярні.

Якщо розглянути одноконтурну, то в такому типі геліосистеми теплоносієм буде виступати вода, а от у двоконтурній системі воду замінили антифризом, якому властива здатність витримувати низькі температурні режими, а це дає змогу двоконтурній геліосистемі працювати протягом всього календарного року.

Інші два типи геліосистем мають також свої технологічні відмінності. У термосифонній геліосистемі впроваджена така схема функціонування – тепла рідина йде уверх, а холодна рідина до низу. В такій конструкції накопичувальний бак повинен бути розташований над колектором, а таке розміщення не завжди можливе. Тому, як інший варіант існують циркулярні геліосистеми, у яких розміщення накопичувального баку може бути там, де це необхідно власнику будівлі. У цьому типі геліосистеми відповідальним за якісну функціональність виступає насос.

Розглядаючи користь від встановлення геліосистеми у будинку, першою принадою буде екологічність цієї схеми, адже сонячне світило віддає своє випромінювання, яке необхідно лише ефективно та результативно використати. Крім екологічної властивості є ще економічна точка зору. В час,коли вартість тарифів на енергоносії та інші ресурси лише підвищується, вкласти фінанси у встановлення геліосистеми – є дуже мудрим та продуктивним рішенням. Якщо декілька років назад, сонячну енергію почали використовувати лише на промисловому рівні у великих підприємствах, то наразі сонячне випромінювання дарує екологічно чисту енергію власникам приватних будівель, завдяки використанню сонячних електростанцій, геліосистем та інших конструкцій.

Застосування геліосистеми в даний час виправдовує себе можливістю мати постійне гаряче водопостачання, та як кажуть експерти такий метод отримання гарячої води покриває річні потреби в гарячій воді на 40-60 %. Схема геліосистеми являється настільки не складною, що вкупі з використанням пласких сонячних колекторів стає доволі доступним альтернативним інструментом для забезпечення комфорту.

Сучасні виробники пропонують безліч варіантів, серед яких є навіть такі, що дозволяють мати завжди гарячу воду та опалювання для житла без звичних енергетичних витрат – все працює лише завдяки сонячному випромінюванню.

Поделиться:
Нет комментариев

Добавить комментарий